Oko Głuchych
warsztaty w PJM dla dorosłych
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dorosłych widzów na warsztaty w polskim języku migowym (PJM) po wystawie “Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko”. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Oko Głuchych”. Oprowadzanie będzie tłumaczone na polski język foniczny.
Spotkanie rozpoczniemy od wspólnego zwiedzania wystawy “Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko”. Będziemy zgłębiać tajemnice technik malarskich i inspiracji artystki, odkrywając niezwykłe światy przedstawione na papierze.
Jednym z ważniejszych tematów twórczości Prymaczenko jest przyroda - bujna i przyjazna człowiekowi. Obfitująca dzięki jego codziennej pracy. Przyroda to nie tylko tło dla przedstawianych ludzkich i zwierzęcych bohaterów, ale też przedmiot ich troski. Na obrazach znajdziemy pojedyncze rośliny, drzewa i całe ogrody. Szczególnym typem przedstawienia charakterystycznego dla Prymaczenko są również bukiety kwiatów, dedykowane konkretnym osobom, na przykład żołnierzom, dzieciom, czy prawnuczce.
Podczas warsztatów połączymy elementy sztuki i natury. Wybierzemy jeden z obrazów, który najbardziej nas poruszył, i postaramy się oddać jego piękno poprzez własną interpretację. Autorskie prace powstaną na doniczkach. Ale to nie koniec naszych działań! Podczas zajęć nie tylko ozdobimy doniczki, ale także posadzimy rośliny, które przypominają te z obrazów Prymaczenko. W ten sposób, nie tylko odmalujemy wizję artystki, ale również zatroszczymy się o nasze środowisko naturalne.
To wyjątkowe połączenie sztuki, natury i troski o środowisko, które pozwoli nam nie tylko tworzyć, ale także pielęgnować piękno wokół nas. Czekamy na Ciebie, byśmy mogli razem odkrywać magię sztuki i natury!
prowadzenie: Jagoda Cerkiewnik
tłumaczenie PJM i na język polski foniczny: Joanna Ciesielska
Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z Anną Zdzieborską:
mail: muzeumdostepne@artmuseum.pl
SMS/tel. 577 006 290.
Wstęp: 1 zł
Liczba miejsc ograniczona! Zalecamy wcześniejszy zakup biletów.
Bilety dostępne w kasie Muzeum oraz na stronie internetowej.
Informacje praktyczne dla osób z niepełnosprawnością słuchu.