Wycieczka rowerowa do Szumina | dla zaawansowanych
WYKON: Warszawa-Szumin-Barchów | etap specjalny
Wyprawy rowerowe do Szumina to już wiosenno-letnia tradycja. Wszystkie drogi prowadzą do Szumina, szczególnie te pokonywane na jednośladach. Na zakończenie sezonu wizyt w domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie zapraszamy na naszą najdłuższą, zjawiskową trasę, którą zaplanowaliśmy dla najbardziej doświadczonych rowerzystów.
Bilety będą dostępne od 20 maja 2024 roku w M Sklepie.
----------------
Kup bilet PRZED wizytą w Szuminie (najlepiej online). Jeśli przyjedziesz do Szumina bez wcześniej zakupionego biletu - nie będziesz mógł zwiedzić Domu Hansenów. Liczba osób zwiedzających Dom Hansenów, ze względu na warunki konserwatorskie, jest bardzo ograniczona. Nie ma możliwości zakupu biletów w Szuminie.
----------------
Trasa: Warszawa-Szumin-Barchów
Dystans: 106 km (92 km tam, 14 km z powrotem).
Nawierzchnia: 44 proc. lokalne asfalty, pozostałe odcinki: szutry, single, nieutwardzone odcinki, łąki.
Trudność: trasa wymagająca bardzo dobrej kondycji. Rowery tylko z grubszą oponą: gravel, mtb, przełaj.
Start godzina 8.30 z placu Defilad spod powstającej nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Trasa z epickim doznaniami estetycznymi, których dostarczy wijący się wzdłuż Bug. Jednak za cenę solidnego wykonu fizycznego.
Ślad trasy poprowadzony jest możliwie najbliżej rzeki Bug. Będzie co kręcić. Bieżniki nie zaznają nudy. Trasa to w większości wszelkiej gęstości szutry, leśne single, nieutwardzone drogi, gdzieniegdzie kraszone mazowieckimi piachami. Momentami wytchnienia będą lokalne asfalty oraz ekspozycje na leniwie przelewający się po meandrach koryta Bug. Widok ten może działać kojąco na umęczone trasą ciało.
Wykon do Szumina zajmie około 5h. Trasa via mazowieckie wsie z otwarciami na Bug. Jedziemy przez Archiechów, Ślężany, Młynarze. Z epickim singlem po samym Bugu, który doprowadzi nas pod dom Hansenów w Szuminie. Tu łapiemy oddech przed oprowadzaniem oraz akcją sito na żywo. Osoby uczestniczące zachęcamy do wzięcia ze sobą jasnych koszulek, na których będziemy odbijać techniką sitodruku pamiątkową szumińską mikrografikę. Powrót na stację kolejową Barchów. Dokładną godzinę odjazdów pociągów powrotnych do Warszawy podamy po ogłoszeniu przez KM letniego rozkładu jazdy, początkiem czerwca.
UWAGA! Trasa wycieczki wiedzie po lokalnych drogach o małym natężeniu ruchu. Ostatni dojazdowy odcinek do Szumina, prowadzi szutrami. Przejazd odbywa się po drogach z otwartym ruchem ulicznym. Osoby uczestniczące w wycieczce zobowiązane są do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Każdy z uczestników jedzie na własną odpowiedzialność.
W czasie zbiórki, przed startem wycieczki, każda osoba uczestnicząca będzie poproszona o podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia, z którego treścią można zapoznać się tutaj.
Planujesz swoją wyprawę do Szumina? Zapoznaj się z kilkoma zasadami:
• Dom jest udostępniany do zwiedzania w małych grupach – maksymalnie osiemnastoosobowych, przy czym ze względów konserwatorskich na piętrze Domu może przebywać jednocześnie nie więcej niż 4 osoby (oraz osoba oprowadzająca).
Do Szumina można dotrzeć:
Do zobaczenia w Szuminie!
• Udział w wycieczkach i zwiedzanie Domu są odpłatne, wymagają wcześniejszego zakupu biletów na wybrany termin przez sklep.artmuseum.pl. Bilet normalny kosztuje 40 zł, bilet ulgowy 20 zł.
• Bilet można kupić online lub w kasie Muzeum nad Wisłą.
• Zakup biletów i udział w wycieczce oznacza akceptację Regulaminu Zwiedzania Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Regulamin określa szczegółowe zasady rezerwacji i zakupu biletów.
• Adres Domu Zofii i Oskara Hansenów to UL. MLEKICIE 4, SZUMIN, GM. ŁOCHÓW
• prywatnym samochodem (prosimy o parkowanie na parkingu przy ulicy Podleśnej (Podleśna 96A, 07-130 Szumin). Parking znajduje się około 15 minut pieszo od Domu. Uwzględnijcie to i przyjedźcie odpowiednio wcześniej.
• pociągiem i rowerem: można wysiąść na stacji Barchów lub Łochów i dalej pojechać na rowerze. Rower można zostawić w ogrodzie Hansenów.
• taksówką z Łochowa.
Tour de Varsovie, to projekt kolarskiej eksploracji kontekstu w którym tkwimy. Za Tour de Varsovie odpowiedzialny jest Tor Kwiatek z Kwiaciarni Grafiki − warszawskiej pracowni sitodruku. W szumińskich wycieczkach Kwiatek ogniskuje swoje architektoniczne, kolarskie oraz sitodrukarskie fetysze. Projekt Tour de Varsovie realizuje od 2011 roku. Rower traktuje jako narzędzie badawcze, które pozwala mu z dużą swobodą tropić echa lokalności. Tour de Varsovie jest członkiem inicjatywy „Nowe Dynasy”, która walczy o uratowanie toru kolarskiego Orzeł na warszawskim prawym brzegu, gdzie prowadzi plenerową galerię TOR.
http://kwiaciarniagrafiki.pl/onas
https://www.instagram.com/tourdevarsovie
https://www.instagram.com/gtor.22.p11